vánoční štoly bez vajec a mleka


Vánoční štola podle Ivy Trhoňové z Pekárnomanie

Suroviny:
na omládek:
100 ml vlažné vody
lžička sladěnky /může být jako náhrada lžička medu/
130 g hladké mouky
25 g droždí
Dále:
70 ml vody
2 lžíce rumu
70 g cukru
vanilkový cukr
5 g soli
80 g změklého másla
340 g hladké mouky
80 g rozinek
50 g kandovaného ovoce (např. třešně)
100 g kandované citronové nebo citrusové kůry
50 g drobně krájených mandlí (plátky)
Postup:
suroviny na omládek dobře promísíme a zakryté necháme kynout asi hodinu.
K vykynutému omládku přidáme ostatní suroviny a uhněteme pevnější těsto, které necháme 60-90 minut kynout. Během kynutí těstu velmi prospěje, pokud ho jednou nebo dvakrát promísíte.
Dobře vykynuté těsto propracujeme a rozdělíme na dva díly, ze kterých vytvarujeme dvě štoly.
Každý díl rozválíme na nevelký ovál se středem tenčím a okraji silnými (jeden z nich je silnější, tlustší, než ten druhý).
Slabší okraj přehneme přes střed k silnějšímu a složený střed promáčkneme hřbetem ruky (přimáčkneme vrstvy těsta k sobě), aby se štola nerozvinovala. Necháme na plechu nakynout, potřeme máslem a upečeme (200°C/asi 25-30 minut).Ještě horkou znovu potřeme máslem a bohatě posypeme moučkovým cukrem..
Zcela vychladlou štolu je třeba dobře zabalit a uložit v chladnu, kde vydrží 2-3 týdny, pokud je nesníte.
kocicka.yvetka
kocicka.yvetka

vánoční štoly bez vajec a mleka Vánoční štola podle Ivy Trhoňové z Pekárnomanie Suroviny: na omládek: 100 ml vlažné vody lžička sladěnky /může být jako náhrada lžička medu/ 130 g hladké mouky 25 g droždí Dále: 70 ml vody 2 lžíce rumu 70 g cukru vanilkový cukr 5 g soli 80 g změklého másla 340 g hladké mouky 80 g rozinek 50 g kandovaného ovoce (např. třešně) 100 g kandované citronové nebo citrusové kůry 50 g drobně krájených mandlí (plátky) Postup: suroviny na omládek dobře promísíme a zakryté necháme kynout asi hodinu. K vykynutému omládku přidáme ostatní suroviny a uhněteme pevnější těsto, které necháme 60-90 minut kynout. Během kynutí těstu velmi prospěje, pokud ho jednou nebo dvakrát promísíte. Dobře vykynuté těsto propracujeme a rozdělíme na dva díly, ze kterých vytvarujeme dvě štoly. Každý díl rozválíme na nevelký ovál se středem tenčím a okraji silnými (jeden z nich je silnější, tlustší, než ten druhý). Slabší okraj přehneme přes střed k silnějšímu a složený střed promáčkneme hřbetem ruky (přimáčkneme vrstvy těsta k sobě), aby se štola nerozvinovala. Necháme na plechu nakynout, potřeme máslem a upečeme (200°C/asi 25-30 minut).Ještě horkou znovu potřeme máslem a bohatě posypeme moučkovým cukrem.. Zcela vychladlou štolu je třeba dobře zabalit a uložit v chladnu, kde vydrží 2-3 týdny, pokud je nesníte.

  • Ohodnoťte tento recept!
  • Vaše hodnocení
Celkové hodnocení 0 0 hodnocení

Komentáře

Pro napsání komentáře Přihlásit se nebo Zaregistrujte se